5, 2018 (HealthDay News) – nowy test na może dostarczyć wyników w ciągu trzydziestu minut, potencjalnie przyspieszając rozpoczęcie leczenia, twierdzą naukowcy

0
187

5, 2018 (HealthDay News) – nowy test na może dostarczyć wyników w ciągu trzydziestu minut, potencjalnie przyspieszając rozpoczęcie leczenia, twierdzą naukowcy

Liczba tych przypadków wzrosła o 40% w porównaniu z 2017 r., Podało CDC, a 94 niemowląt zmarło z powodu tej choroby w 2018 r.

„To tragiczna konsekwencja epidemii chorób przenoszonych drogą płciową” – powiedział Torrone. „Tym zgonom można całkowicie zapobiec”.

Noworodki zapadają na kiłę, jeśli ich matki są zakażone i nieleczone. Ponieważ kiłę można leczyć, niezwykle ważne jest, aby kobiety poddały się badaniom przesiewowym pod kątem tej choroby podczas ich pierwszej wizyty prenatalnej, sugeruje CDC. Kobiety z grupy podwyższonego ryzyka powinny być poddane badaniu jeszcze raz podczas porodu.

Brak opieki prenatalnej jest prawdopodobnie jednym z czynników napędzających wzrost kiły noworodków, zgodnie z Torrone. Niemniej jednak problem zaczyna się wcześniej, a młode kobiety w USA zapadają na kiłę w coraz szybszym tempie w dzisiejszych czasach.

Sytuacje te wzrosły o 36% między 2017 a 2018 rokiem.

„Kiła noworodków rośnie w niezwykle szybkim tempie” – powiedział Torrone – „i jest to równoznaczne ze wzrostem liczby kobiet w wieku rozrodczym”.

Co roku CDC informuje o wynikach krajowego nadzoru chorób przenoszonych drogą płciową. A przez ostatnie pięć lat wnioski były takie same: po kilku latach spadku bezwzględnie najczęściej zgłaszane choroby przenoszone drogą płciową w Ameryce – chlamydie, rzeżączka i kiła – powracają.

Robert Preidt

HealthDay Reporter

ŚRODA, 5 grudnia 2018 r. (HealthDay News) – nowy test może dostarczyć wyników w ciągu trzydziestu minut, potencjalnie przyspieszając rozpoczęcie leczenia, twierdzą naukowcy.

Szybki test na chorobę przenoszoną drogą płciową oznacza, że ​​pacjenci mogą otrzymać leczenie od razu, zamiast czekać na wizytę kontrolną. Może to zmniejszyć rozprzestrzenianie się tego stanu, zgodnie z badaczami z Johns Hopkins University w Baltimore.

Nazywana testem „przyłóżkowym”, ocena zapewnia dokładne wyniki 93% tego okresu dla wyniku pozytywnego i 99% tego okresu dla wyniku negatywnego, stwierdzili badacze. Analiza została sfinansowana przez amerykański National Institute of Biomedical Imaging and Bioengineering (NIBIB).

„Testy w miejscu opieki nad pacjentem czynią znaczący postęp w kierunku bycia bardzo wrażliwym i bolesnym, pewnym i łatwym do nauczenia w krótkim czasie” – powiedziała Tiffani Bailey Lash w komunikacie prasowym Instytutu. Obecnie jest dyrektorem programów NIBIB w zakresie technologii w punktach opieki.

Kierowniczka badań Charlotte Gaydos powiedziała, że ​​celem technologii w punkcie opieki jest zawsze dostarczanie szybkich wyników i dawanie pacjentom więcej opcji.

„Osoba z pewnością powinna zdecydować, czy ma szpital, wizytę w aptece lub ma w domu test na diagnozę chorób przenoszonych drogą płciową; ważne jest, aby zachęcić odwiedzających do poddania się badaniom” – powiedział Gaydos, profesor chorób zakaźnych.cena reprostal

Osoby z chorobami przenoszonymi drogą płciową zwykle nie mają oczywistych objawów, co oznacza, że ​​są w stanie nieświadomie rozprzestrzeniać choroby. Obecnie pacjenci czekają od dwóch do dwóch tygodni na wyniki testów STD, a osoby, które zostały przebadane, mają niskie wskaźniki powrotu po wyniki i leczenie.

Mogą powstać kobiety z nieleczoną chlamydią. U mężczyzn nieleczona chlamydia może powodować choroby cewki moczowej i powikłania, takie jak stan zapalny i tkliwość jąder.

Zespół Johnsa Hopkinsa współpracuje przy badaniu klinicznym, które może doprowadzić do zatwierdzenia testu na obecność chlamydii i w punkcie opieki medycznej w Ameryce.

Konieczność jest pilna – stwierdzili naukowcy. Urzędnicy ds. Zdrowia poinformowali o 10% eskalacji chorób przenoszonych drogą płciową między 2016 a 2017 rokiem.

Raport został opublikowany w listopadzie dylemat czasopisma Choroby przenoszone drogą płciową.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWCA: Amerykański Narodowy Instytut Obrazowania Biomedycznego i Bioinżynierii, informacja prasowa, 30 listopada 2018 r. Copyright © 2013-2018 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Robert Preidt

HealthDay Reporter

ŚRODA, 19 października 2016 r. (HealthDay News) – (STD) przypadki w Stanach Zjednoczonych osiągnęły rekordowy poziom nasycenia w 2015 r., Poinformowali urzędnicy federalni w środę.

Raport wyszczególnił, że było znacznie ponad 1,5 miliona sytuacji, prawie 400 000 i prawie 24 000 przypadków pierwotnych i wtórnych (PS), absolutnie najbardziej zaraźliwych etapów tego stanu.

Największy wzrost odnotowanych sytuacji w latach 2014-2015 miał miejsce w przypadku kiły PS (19%), a zaraz po nim rzeżączki (13%) i chlamydii (6%).

Wyniki zostały opublikowane w roczniku Raport z nadzoru nad chorobami przenoszonymi drogą płciową wydany przez amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Wyniki te wskazują na potrzebę wzmożonych wysiłków w zakresie zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową, szczególnie tych najbardziej zagrożonych, powiedzieli urzędnicy.

„Doszliśmy do decydującego momentu dla świata” – powiedział dr Jonathan Mermin, dyrektor Narodowego Centrum Zapobiegania HIV /, Wirusom, Chorobom przenoszonym drogą płciową i Gruźlicy w CDC w komunikacie prasowym agencji.

„Stawki chorób przenoszonych drogą płciową rosną, a wiele systemów zapobiegania chorobom w tym kraju uległo erozji. Powinniśmy zmobilizować, odbudować i rozszerzyć usługi – w przeciwnym razie liczba ludzi i obciążenia ekonomiczne będą nadal rosły” – ostrzegł Mermin.

W dzisiejszych czasach ponad połowa państwowych i lokalnych programów chorób przenoszonych drogą płciową doświadczyła cięć budżetowych. Według raportu, cięcia te spowodowały zamknięcie ponad 20 klinik chorób przenoszonych drogą płciową w ciągu jednego roku. Mniejsza liczba klinik oznacza, że ​​ludzie zapłacili za korzystanie z testów i leczenia STD.

Chlamydia, rzeżączka i kiła są uleczalne, a powszechne stosowanie oceny i leczenia zmniejszyłoby ich rozprzestrzenianie się, powiedział CDC.

Większość przypadków chorób przenoszonych drogą płciową pozostaje nierozpoznanych i nieleczonych, co naraża ludzi na zwiększone ryzyko poważnych i potencjalnie trwałych skutków zdrowotnych, takich jak na przykład przewlekły ból i zwiększone ryzyko. Ponadto, zgodnie z raportem, choroby przenoszone drogą płciową kosztują amerykański system medyczny prawie 16 miliardów dolarów rocznie.

Według raportu, nastolatki w wieku od 15 do 24 lat oraz geje i biseksualiści są narażeni na największe ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową i nadal obserwuje się wzrost zachorowań na kiłę wśród noworodków.

„Skutki zdrowotne kiły -, porodu martwego dziecka, ślepoty lub – mogą być katastrofalne” – powiedziała dr Gail Bolan, dyrektor Wydziału Zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową CDC.

„Odrodzenie się wrodzonej kiły, a także rosnący wpływ kiły wśród gejów i biseksualistów pomaga zrozumieć, że wielu Amerykanów nie ma usług profilaktycznych, których chcą.yourpillstore.com Każda kobieta musi zostać przebadana na kiłę oraz aktywnych seksualnie gejów i biseksualistów należy badać na kiłę przynajmniej raz w roku ”- powiedział Bolan.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWCA: Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, informacja prasowa, 19 października 2016 r. Copyright © 2013-2018 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone. Robert Preidt HealthDay Reporter

ŚRODA, 4 września 2019 r. (HealthDay News) – Kobiety, które golą lub woskują włosy łonowe, nie są podatne na zachorowanie lub, zgodnie z nowymi badaniami, które kwestionują badania sugerujące, że tak zwana ekstremalna pielęgnacja zwiększa zagrożenie (choroby przenoszone drogą płciową) ).

Analiza objęła 214 kobiet, które odwiedziły kampus na Uniwersytecie Stanowym Ohio (OSU) w celu wykonania testów na choroby przenoszone drogą płciową.

Kobiety wypełniły ankietę dotyczącą ich działań seksualnych i uwodzenia. Większość (98%) stwierdziła, że ​​zajmowała się czesaniem, a od 18% do 54% to osoby ekstremalne, co oznacza, że ​​usuwali wszystkie włosy łonowe co najmniej raz w tygodniu w ciągu ostatniego roku lub co najmniej sześć razy w ostatni miesiąc.

Około 10% uzyskało pozytywny wynik testu na chorobę przenoszoną drogą płciową, ale wyraźnie nie było związku między ekstremalnym pielęgnowaniem a ryzykiem chlamydii lub rzeżączki, zgodnie z badaniem opublikowanym 4 września w czasopiśmie PLOS One.

W przeciwieństwie do innych badań, ten 1 opierał się na laboratoryjnie potwierdzonych diagnozach chorób przenoszonych drogą płciową – zauważyli naukowcy z OSU.

„W poprzednich badaniach pytano uczestników, czy kiedykolwiek chorowali na chorobę przenoszoną drogą płciową, ale nie mierzcie, czy chorowali w czasie badania. To utrudnia łączenie wszelkich obecnych nawyków pielęgnacyjnych z chorobami przenoszonymi drogą płciową” – powiedział główny autor Jamie Luster w informacja prasowa uniwersytetu. Luster jest tylko byłym absolwentem wydziału zdrowia publicznego w stanie Ohio.

W badaniu tym uwzględniono również inne czynniki związane z ryzykiem chorób przenoszonych drogą płciową, w tym częstotliwość seksualną, dochody, walkę i wiek – zauważa Maria Gallo, profesor nadzwyczajny epidemiologii i doradca Lustera w sprawie badania.

„Szczególnie niepokojące jest to, że poprzednie prace nie dostosowują się do częstotliwości seksualnej. Może chodzi o to, że kobiety, które uprawiały więcej seksu ze wzrostem liczby ludzi – i dlatego były podatne na infekcje – były podatne na uwodzenie” – powiedział Gallo. informacja prasowa.

Wyniki analizy nie były zaskoczeniem, ponieważ nie ma żadnego oczywistego biologicznego powodu, by sądzić, że golenie lub woskowanie włosów łonowych może zwiększyć ryzyko wystąpienia chlamydii lub rzeżączki, powiedział Luster, który jest obecnie badaczem na University of Michigan w Ann Arbor. .

Około 2,86 miliona nowych przypadków chlamydii i 820 000 rzeżączki występuje każdego roku w Stanach Zjednoczonych, wiele z nich u nastolatków i dorosłych, zgodnie z amerykańskimi Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Aby chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, CDC radzi osobom aktywnym seksualnie pozostać statycznymi w długotrwałych, wzajemnie monogamicznych związkach, mając partnera wolnego od chorób przenoszonych drogą płciową i konsekwentnie i precyzyjnie używać lateksu.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWCA: Ohio State University, informacja prasowa, 4 września 2019 r. Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dennis Thompson

HealthDay Reporter

WTOREK, 28 sierpnia 2018 r. (HealthDay News) – Stany Zjednoczone przeżywają „gwałtowny i trwały” wzrost, jak pokazuje nowa analiza rządowa.

Sytuacje, kiła i wszystkie wzrosły w 2017 r., Co czyni go czwartym z rzędu, w którym infekcje nadal się rozwijały.

„Stany Zjednoczone nadal mają naprawdę najwyższe wskaźniki w świecie uprzemysłowionym” – powiedział David Harvey, dyrektor wykonawczy tej National Coalition of STD Directors. „Znajdujemy się w środku absolutnego standardowego kryzysu zdrowia publicznego w tym kraju. To naprawdę kryzys, który tworzy się od lat”.

Mogą również narastać obawy, że rzeżączka może wkrótce stać się oporna na wszystkie lub jakiekolwiek obecnie stosowane antybiotyki, powiedzieli urzędnicy z Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób.

CDC twierdzi, że znacznie ponad 4% próbek rzeżączki jest obecnie opornych na azytromycynę (), jeden z dwóch antybiotyków stosowanych obecnie w leczeniu infekcji bakteryjnej. To wzrost z 1% w 2013 roku.

„Odkrycie zwiększa złożoność leczenia rzeżączki” – powiedziała dr Gail Bolan, dyrektor Wydziału Zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową tego CDC. „Nasz naród musi prowadzić politykę na dłuższą metę. Nasz naród pilnie potrzebuje dodatkowych planów leczenia rzeżączki”.

Z rekordów CDC wynika, że ​​w 2017 roku:

  • Sytuacja na rzeżączkę wzrosła o 67%, z 333 004 do 555 608 rozpoznań. Infekcje wśród mężczyzn prawie się podwoiły, a sytuacja wśród kobiet wzrosła trzeci rok z rzędu.
  • diagnozy wzrosły o 76%, z 17 375 sytuacji do 30 664 sytuacji. Prawie 7 na 10 infekcji miało miejsce wśród gejów lub biseksualistów.
  • Chlamydia pozostała absolutnie najczęściej występującą chorobą przenoszoną drogą płciową, ze zdiagnozowanymi znacznie ponad 1,7 miliona przypadków, w porównaniu z około 1,6 miliona w poprzednim sezonie. Około 45% sytuacji dotyczyło kobiet w wieku od 15 do 24 lat.

„Po dziesięcioleciach spadających chorób przenoszonych drogą płciową w dzisiejszych czasach cofamy się” – powiedział Bolan.

Te choroby przenoszone drogą płciową są uleczalne za pomocą antybiotyków, ale większość sytuacji pozostaje nierozpoznanych i nieleczonych, zgodnie z CDC.

Nieleczone choroby te wpływają na moc pary do urodzenia dziecka, powodują ciążę pozamaciczną i poród martwy, sprzyjają chronicznemu bólowi miednicy lub brzucha i zwiększają ryzyko zarażenia lub przeniesienia wirusa HIV.

Robert Preidt

HealthDay Reporter

WTOREK, 26 września 2017 r. (HealthDay News) – Nowe sytuacje w Ameryce osiągnęły poziom wszechczasów w 2016 r., Poinformowali we wtorek federalni urzędnicy ds. Zdrowia.

Było 1,6 miliona sytuacji, 470 000 i 28 000 zgłoszonych w tym roku, ogłosiło w swoim rocznym raporcie amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention.

Jak również choroby rośnie w kilku grupach, w tym kobiet, niemowląt oraz gejów i biseksualistów.

„Wzrosty są wyraźnym ostrzeżeniem przed rosnącym niebezpieczeństwem” – powiedział dr Jonathan Mermin, dyrektor Narodowego Centrum Zapobiegania Wirusom, Chorobom przenoszonym drogą płciową i Gruźlicy w tym CDC.

„Choroby przenoszone drogą płciową są nieustępliwym wrogiem, którego liczba rośnie i przewyższa naszą zdolność reagowania” – powiedział w komunikacie prasowym agencji.

Kobiety stanowią prawie 50% wszystkich zdiagnozowanych zakażeń chlamydiami, ale kiła i rzeżączka w coraz większym stopniu dotykają nowe kategorie ludzi.

W latach 2015-2016 wskaźniki kiły wzrosły o prawie 18%. Większość sytuacji miała miejsce wśród facetów, zwłaszcza gejów i biseksualistów. Zgodnie z raportem 50% chłopaków z tych dwóch grup miało również HIV.

Jednak wskaźniki kiły wzrosły o 36% wśród kobiet i 28% wśród noworodków w latach 2015–2016. W 2016 r. Było znacznie ponad 600 przypadków zakażenia kiłą noworodków, co doprowadziło do znacznie ponad 40 zgonów i poważnych komplikacji zdrowotnych – podał CDC.

„Każde niemowlę urodzone z syfilisem to tragiczna awaria systemu” – powiedziała Gail Bolan, dyrektor Wydziału Zapobiegania Chorobom przenoszonym drogą płciową CDC. „Wystarczy prosty test na choroby przenoszone drogą płciową i leczenie antybiotykami, aby zapobiec temu ogromnemu bólowi serca i zapewnić zdrowszy start następnemu pokoleniu Amerykanów”.

Wskaźniki rzeżączki wzrosły wśród mężczyzn i kobiet w 2016 r., Niemniej jednak największy wzrost (22%) dotyczył mężczyzn, a wiele nowych przypadków rzeżączki dotyczyło gejów i biseksualistów. W raporcie zwrócono również uwagę na rosnące zagrożenie lekoopornością w przypadku ostatniego zalecanego leczenia rzeżączki.

Aby móc powstrzymać wzrost wskaźników chorób przenoszonych drogą płciową, CDC powiedział:

  • Stanowe i lokalne wydziały zdrowia z pewnością muszą ponownie skoncentrować się na zapobieganiu i leczeniu tych chorób.
  • Lekarze z pewnością powinni traktować diagnozę i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową jako standardową część opieki medycznej, szczególnie w przypadku kobiet w ciąży oraz gejów i biseksualistów.
  • Ludzie z pewnością muszą otwarcie rozmawiać o chorobach przenoszonych drogą płciową, regularnie poddawać się testom i zmniejszać ryzyko, stosując prezerwatywy lub będąc monogamicznymi.

Antybiotyki z pewnością mogą wyleczyć wszystkie trzy choroby. Jednak nierozpoznane i nieleczone choroby przenoszone drogą płciową mogą powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak na przykład bezpłodność, zagrażająca życiu ciąża pozamaciczna, poród martwy i zwiększone zagrożenie chorobą HIV, zgodnie z CDC.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWCA: Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, informacja prasowa, 26 września 2017 r. Copyright © 2013-2018 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Robert Preidt

HealthDay Reporter

PIĄTEK, 9 czerwca 2017 r. (HealthDay News) – Bakterie pochwy mogą wpływać na przenoszone drogą płciową i wirus-2, prawdopodobnie pomagając chronić kobiety przed tymi infekcjami, sugerują nowe badania.

„Człowiek ma wiele gatunków bakterii żyjących w społecznościach zwanych mikrobiomem; są one ważne dla zdrowia kobiety” – powiedziała główna autorka badania, Megan Amerson. Jest doktorantką na wydziale medycznym Uniwersytetu Teksasu w Galveston.

Naukowcy przeprowadzili kilka eksperymentów laboratoryjnych, aby obserwować różne środowiska bakteryjne, które miały wpływ na to, jak dobrze wirusy przeżyły i się namnażały. Zespół Amerson wykorzystał przeszczepione próbki mikrobiomu pochwy od zdrowych dawców.

Kultury z dodatkowymi Lactobacillus bakterie uznano za największą ilość zdrowego środowiska. Lactobacillus normalnie występuje w mieszaninie bakterii w zdrowszym, wyjaśniają naukowcy.

Odkryli, że wirus opryszczki pospolitej-2 replikuje się bardziej w kulturach zawierających mniej Lactobacillus. Naukowcy odkryli mieszane wyniki w przypadku wirusa Zika, więc stwierdzili, że sugeruje to, że bardziej specyficzne gatunki bakterii mogą wpływać na replikację Zika. Oczekuje się, że dalsze badania pozwolą ustalić, jakie gatunki bakterii wpływają na Zika, powiedzieli badacze.

„W przypadku napotkania wirusów, takich jak te, które są odpowiedzialne za te bakterie pochwy, mogą one ograniczać lub nawet zapobiegać chorobom poprzez zmianę ekspresji genów wewnątrz komórek pochwy” – powiedział Amerson w komunikacie prasowym Amerykańskiego Towarzystwa Mikrobiologicznego.

Odkrycia zostały przedstawione niedawno na dorocznym spotkaniu American Society for Microbiology w Nowym Orleanie. Badania prezentowane na spotkaniach są zazwyczaj postrzegane jako wstępne, dopóki nie zostaną opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWCA: American Society for Microbiology, informacja prasowa, czerwiec 2017 Copyright © 2013-2018 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Steven Reinberg

HealthDay Reporter

WTOREK, 25 września 2018 r. (HealthDay News) – ile noworodków przetrwało prawie trzykrotnie, poinformowali we wtorek amerykańscy urzędnicy ds. Zdrowia.

Sytuacje podskoczyły z 362 w 2013 r. Do 918 w 2017 r. – najwięcej od dwóch dekad. Sytuacje odnotowano w 37 stanach, głównie na zachodzie i południu.

„Obserwujemy wzrost zachorowań na kiłę wśród kobiet w wieku rozrodczym i nie jest zaskakujące, że wśród kobiet rośnie liczba przypadków” – powiedziała główna badaczka dr Gail Bolan, dyrektor Wydziału Prewencji w Amerykańskich Centrach Kontroli Chorób i zapobieganie.

Dodała, że ​​nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Kiła jest z pewnością związana z biedą, bezdomnością i więzieniem, powiedział Bolan.

Zauważyła ponadto, że tam, gdzie w rzeczywistości system nie jest zaufany, wzrasta kiła.

„To właśnie te czynniki społeczno-ekonomiczne w rzeczywistości niszczeją tkaniny naszego społeczeństwa, podobnie jak kobiety, które przyjmują dzieci z syfilisem, naprawdę dostrzegają korzyści” – powiedział Bolan.

Agencja twierdzi, że wzrost liczby niemowląt wspomaganych przez tę chorobę jest odzwierciedleniem wzrostu liczby przypadków kiły wśród kobiet w wieku rozrodczym. Raport wykazał, że kiła wyprzedza wzrost liczby innych osób w kraju. Wyniki zostały opublikowane 25 września w CDC Raport z nadzoru nad chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Bolan powiedział, że większość kobiet, które rodzą dzieci zakażone kiłą, nie otrzymała opieki prenatalnej. Jak wyjaśniła, przepisy wymagają, aby wszystkie kobiety zostały przebadane na kiłę podczas pierwszego badania prenatalnego.

Bolan powiedział również, że kobiety zagrożone kiłą muszą zostać ponownie przebadane do trzeciego trymestru. Powiedziała, że ​​kiedy choroba zostanie wykryta wcześnie, zwykłe wstrzyknięcie penicyliny z pewnością wyleczy zarówno opiekuna, jak i płód.

Nieleczona kobieta zakażona ma 80% szans na przeniesienie choroby na swoje dziecko, twierdzi CDC. Bolan powiedział, że za każdym razem, gdy dziecko choruje na kiłę, można go leczyć, niemniej jednak istnieje ryzyko uszkodzenia narządów, które doprowadzi do głuchoty i opóźnionego rozwoju.

Steven Reinberg HealthDay Reporter

PONIEDZIAŁEK, 12 sierpnia 2019 r. (HealthDay News) – w przeciwieństwie do chlamydii wydaje się być bezpieczny i potencjalnie skuteczny, sugerują wczesne badania.

Badanie z pierwszego okresu obejmowało 35 osób. Naukowcy dodali, że te, które otrzymały dwa możliwe zastrzyki, rozwinęły się w bakterie, ale konieczne jest przeprowadzenie o wiele więcej testów, zanim szczepionka będzie gotowa dla ogółu społeczeństwa.

„Skuteczna szczepionka przeciwko chlamydii może mieć olbrzymi wpływ na zdrowie publiczne i gospodarkę” – powiedział główny badacz Frank Follmann. Mógłby być dyrektorem immunologii chorób zakaźnych w Center for Vaccine Research w Statens Serum Institute w Kopenhadze w Danii.

„Zwykle jest to obiecujący pierwszy szczebel drabiny na szlaku do wyprodukowania szczepionki” – powiedział. „Szczepionka [wirusowi brodawczaka ludzkiego] pokazuje nam dokładnie, jak skuteczne może być szczepienie przeciwko chorobie przenoszonej drogą płciową. Chcemy zrobić to samo z chlamydiami, a na dłuższą metę połączyć te dwie szczepionki”.

Wyniki tego badania są obiecujące i planowane są większe próby, powiedział Follmann. „Celem jest szczepienie dziewcząt [i potencjalnie chłopców], zanim staną się one aktywne seksualnie” – wyjaśnił.

Jeden z ekspertów powiedział, że wyniki są obiecujące.

„Opracowanie szczepionki przeciwko chlamydii było wyzwaniem” – powiedział Fred Wyand, rzecznik American Sexual Health Association. „Analiza daje wystarczający powód, aby mieć nadzieję, że pewnego dnia szczepienie zapobiegające chlamydii będzie możliwe, ale cel ten leży na dłuższą metę”.

W międzyczasie, dodaje Wyand, „ważne jest, aby pamiętać, że chlamydia jest łatwa do zdiagnozowania, leczenia i leczenia. Dlatego tak ważne jest, aby to sprawdzić, a specjaliści, tacy jak CDC, zalecają coroczne badanie obecności chlamydii u kilku aktywnych seksualnie kobiet w wieku 25 lat i mniej. “

W próbie szczepień kobiety były losowo przydzielane do co najmniej jednej z dwóch różnych szczepionek lub nawet do placebo.

Każda z kobiet, która otrzymała szczepionkę, wytwarzała przeciwciała przeciwko chlamydii, ale jedna z wielu szczepionek, zwana CTH522: CAF01, produkowała prawie sześć razy więcej przeciwciał w porównaniu z inną szczepionką, jak stwierdzili badacze.

To jest formuła, którą według naukowców należy realizować. Niemniej jednak na podstawie tych wyników nie ma pewności, że szczepionka ochroni jakiś organizm przed chlamydią lub czy ochrona ta będzie trwać w dłuższej perspektywie – zauważyli naukowcy.

15 maja 2018 r. – Kalifornia odnotowała znacznie ponad 300 000 sytuacji w 2017 r., Co stanowi 45% skok w porównaniu z pięcioma latami na początku dnia.

Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego (CDPH) stwierdził, że wskaźniki były najwyższe wśród kobiet, podczas gdy mężczyźni odpowiadali za wiele przypadków i.

Jeśli nie jesteś leczona, chlamydia i rzeżączka mogą, ciąża długotrwała i pozamaciczna – kiedy płód wyrasta poza macicę. Kiła może powodować ślepotę, utratę słuchu i dylematy neurologiczne.

W raporcie zanotowano 30 martwych urodzeń z powodu syfilisu, najwięcej od ponad 20 lat.

„Wiedzieliśmy, jak sobie poradzić z kiłą, biorąc pod uwagę, że wczesne lata XX wieku. Obserwowanie, jak powraca on w podobny sposób, jest tylko oznaką niepowodzenia tej sieci bezpieczeństwa publicznego” – mówi dr Jeffery Klausner, profesor medycyny tego Uniwersytetu Kalifornijskiego, l. a., powiedział Associated Press.

Klausner wskazał na narody Kuby, Tajlandii i Białorusi, które mogły praktycznie wyeliminować sytuacje kiły wśród niemowląt, poinformował AP.

„Chorobom przenoszonym drogą płciową można zapobiegać poprzez konsekwentne stosowanie prezerwatyw, a wiele chorób przenoszonych drogą płciową można leczyć antybiotykami” – powiedziała dyrektor CDPH dr Karen Smith w oświadczeniu.

„Regularne testy i leczenie są bardzo ważne dla osób aktywnych seksualnie, nawet dla osób bez objawów” – dodał Smith. „Większość ludzi zarażonych chorobą przenoszoną drogą płciową nie ma o tym pojęcia”.

Wskaźniki chorób przenoszonych drogą płciową rosną od dłuższego czasu w całym kraju, zgodnie z amerykańskimi Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Znacząco ponad 2 miliony nowych przypadków chlamydii, rzeżączki i kiły odnotowano w 2016 r., Absolutnie ostatnim roku, za który można uzyskać statystyki, zgodnie z serwisem teleinformatycznym.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2018 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dennis Thompson

       

         HealthDay Reporter        

ŚRODA, 7 listopada 2018 r. (HealthDay News) – Nieuleczalna, oporna na antybiotyki rzeżączka w Ameryce zmieniła się w przerażającą perspektywę, budząc obawy, że ludzie z pewnością będą musieli kiedyś żyć wspomagani przez bakterie przenoszone drogą płciową.

Niemniej jednak teraz jest podstawa do nadziei. Nowo opracowana pigułka antybiotykowa okazała się skuteczna przeciwko rzeżączce we wczesnych badaniach klinicznych.

Naukowcy twierdzą, że zoliflodacyna okazała się skuteczna w leczeniu zakażeń rzeżączką tych dróg moczowych, narządów płciowych i odbytnicy.

„Rzeżączka uodporniła się na każdy antybiotyk, który kiedykolwiek był w niej przydatny, więc teraz poważnie ograniczyliśmy się do naszej ostatniej klasy antybiotyków, których możesz użyć” – powiedziała główna badaczka dr Stephanie Taylor, ekspert od chorób zakaźnych w Nowym Orleanie .

„To niezwykle, bardzo zachęcające, jako potencjalny nowy antybiotyk” – dodał Taylor, dyrektor medyczny tego ośrodka zdrowia seksualnego Louisiana State University-CrescentCare.

Szczegóły dotyczące adresu e-mail do analizy zostaną opublikowane 8 listopada New England Journal of Medicine.

Wskaźniki rzeżączki znacznie wzrosły w dzisiejszych czasach w Ameryce.

W 2017 r. W całym kraju zgłoszono znacznie ponad 555,600 sytuacji, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim, powiedziała dr Susan Blank, zastępca komisarza nowojorskiego Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej. Między 2013 a 2017 rokiem wskaźniki rzeżączki wzrosły o 67 procent.

„To szybko narastająca choroba w USA” – powiedział Blank. „Widzieliśmy dość gwałtowny wzrost. Rzadko kiedy jest to śmiertelne, niemniej może naprawdę głęboko wpłynąć na ogólne samopoczucie”.

Obecnie ludzie, którzy mają rzeżączkę, są leczeni zastrzykiem ceftriaksonu, jedynego antybiotyku wciąż skutecznego w przeciwieństwie do bakterii, powiedział Taylor.

„Zdajemy sobie sprawę, że rzeżączka posiada niesamowitą zdolność do rozwijania oporności na antybiotyki” – powiedział Blank. „Tam, gdzie byliśmy teraz, nieuleczalna rzeżączka jest realną możliwością”.

Nieleczona rzeżączka może powodować bezpłodność u ludzi, oprócz zapalenia miednicy, ciąży pozamacicznej i destrukcyjnego zapalenia stawów. Dzieci dotknięte rzeżączką przez zakażone matki mogą zostać oślepione.

„Rzeżączka znacznie ułatwia również przenoszenie choroby HIV między partnerami seksualnymi” – powiedział Blank, który napisał artykuł wstępny towarzyszący wynikom nowego badania.

W tym badaniu klinicznym z udziałem 141 uczestników zoliflodacyna okazała się prawie tak silna, jak ceftriakson.

Dennis Thompson

HealthDay Reporter

ŚRODA, 4 kwietnia 2018 r. (HealthDay News) – Amerykanie powinni spodziewać się, że superodporny, podobny do tego, jakim jest Wielka Brytania, wkrótce dotrze do tych brzegów, mówią pracownicy służby zdrowia.

Na początku 2010 roku lekarze zdiagnozowali osobę w Anglii z powodu rzeżączki, której nie można leczyć powszechnie rozpowszechnionymi bakteriami przenoszonymi drogą płciową.

Jest to szokujące dla ogółu społeczeństwa, ale nie jest to nieprzewidziane dla dobrze poinformowanych, powiedzieli urzędnicy ds. Zdrowia.

„Rozwój rzeżączki może być nieubłaganym procesem” – powiedział dr Edward Hook, ekspert ds. Chorób zakaźnych z University of Alabama w Birmingham. „Zaczęło się natychmiast po zastosowaniu pierwszych antybiotyków w leczeniu rzeżączki i po tym trwa nadal. Jest progresywne i dość przewidywalne”.

– Dopóki nie zostaną opracowane nowe antybiotyki przeciwko rzeżączce, a nawet szczepionka, takie ekstremalne sytuacje zaczną napływać do Ameryki – powiedział Hook.

Dr Bruce Farber zgodził się. Choruje na choroby zakaźne w North Shore University Hospital w Manhasset w stanie Nowy Jork, a także w szpitalu żydowskim Long Island w New Hyde Park w stanie Nowy Jork.

„Odporna rzeżączka jest już obecna w całych Stanach Zjednoczonych” – powiedział Farber. „To nie jest taki szczep jak ten, o którym właśnie się dowiedziałeś z Wielkiej Brytanii, co jest niezwykłe, ale generalnie takie sytuacje się zdarzają”.

Rzeżączka, znana również jako „klaśnięcie”, jest jedną z najczęściej występujących na świecie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku infekuje 78 milionów ludzi na całym świecie.

W Ameryce wzrost rzeżączki rośnie, skacząc o prawie 19% w 2016 r. W porównaniu z rokiem poprzednim, zgodnie z amerykańskimi Centers for Disease Control and Prevention.

Dr Amesh Adalja jest tylko starszym naukowcem w Johns Hopkins Center for Health Protection w Baltimore. „Częstość występowania rzeżączki rośnie i wiąże się z niebezpiecznymi czynnościami seksualnymi, a te odporne szczepy wkroczą w epidemię rzeżączki w USA” – powiedział.

„Wysoce oporna na antybiotyki rzeżączka jest jednym z najpilniejszych zagrożeń związanych ze stanami zakaźnymi, z którymi mamy do czynienia. Naprawdę istnieje perspektywa, że ​​klinicyści zetkną się z nieuleczalnymi szczepami tej bakterii” – ostrzega Adalja.

Serena Gordon

HealthDay Reporter

PIĄTEK, 9 listopada 2018 r. (HealthDay News) – Ruch #MeToo dał wielu Amerykanom wgląd w nieznany świat, który mógł sprawić, że wielu zacznie się zastanawiać: „Co oni sobie myślą?”.

Okazuje się, że mogli w ogóle nie myśleć. Nowe badania wskazują, że prawie 9% mężczyzn i kobiet w Ameryce cierpi na stres spowodowany trudnościami w kontrolowaniu swoich seksualnych uczuć, popędów i zachowań.

Niemniej różnica między płciami była niewielka: nieco ponad 10% mężczyzn wykazywało kompulsywne zachowania seksualne w porównaniu z 7% kobiet.

„Historycznie uważano, że kompulsywne czynności seksualne dotykają głównie mężczyzn. Ale kobiety pokazują, że mają również trudności z kontrolowaniem popędów i zachowań seksualnych” – powiedziała autorka badania Janna Dickenson. Obecnie jest stażystką podoktorancką na University of Minnesota w Minneapolis.

Dickenson wyjaśnił, że takie działania mogą się znacznie różnić. „Niektórzy ludzie mogą wyjątkowo się masturbować, więc ogranicza to zdolność do pracy, albo ktoś może inwestować w seks tak bardzo, że szkodzi to finansowo” – wyjaśniła, dodając, że czynności seksualne stają się problemem, jeśli wpływają na twoje życie w sposób, który jest destrukcyjny.

Czy to oznacza, że ​​ludzie tacy jak magnat Hollywoodu Harvey Weinstein muszą być usprawiedliwieni za anormalne i potencjalnie przestępcze zachowanie?

„Kiedy ktoś staje przed wyzwaniem i istnieje klasyfikacja tego problemu, na ogół nie oznacza to, że usprawiedliwia to zachowanie. [W takich przypadkach] istnieje związek między hiperseksualnością a brakiem zgody, ale są to dwa oddzielne warunki, które mogą być trudne do rozdzielenia – wyjaśnił Dickenson.

Michael Klein ze szpitala Gracie Square Hospital w Nowym Jorku powiedział, że trudno jest poruszyć indywidualne sytuacje, ale „możliwe jest, że te głośne sytuacje odzwierciedlają przykłady kompulsywnych zachowań seksualnych. jak na przykład użycie dynamiki mocy w kontekście innego stanu [psychologicznego] lub dowolnej kombinacji czynników ”.

specjaliści od dawna debatują, czy może to być zaburzenie faktyczne lub impulsowe. To, co dokładnie jest wspólne dla problematycznych zachowań seksualnych, pomimo tego, jak naprawdę jest klasyfikowane, to znaczna trudność w kontrolowaniu uczuć, popędów i zachowań seksualnych do poziomu, który powoduje niepokój i osłabienie.

Dennis Thompson

HealthDay Reporter

PONIEDZIAŁEK, 5 grudnia 2016 r. (HealthDay News) – brazylijskie woskowanie bikini i podobne rodzaje pielęgnacji osobistej mogą być bardzo popularne, niemniej wiążą się z podwyższonym ryzykiem nabycia nowych produktów.

Analiza ujawniła, że ​​osoby często pielęgnujące włosy łonowe są trzy do czterech razy podatne na choroby przenoszone drogą płciową, takie jak na przykład wirus brodawczaka ludzkiego () lub.

„Pielęgnacja włosów wiąże się z większym ryzykiem, które sami zgłaszają, a dla tych, którzy zwykle czyścili lub usuwali włosy, skojarzenie to jest jeszcze większe” – powiedział główny badacz dr Charles Osterberg. Jest adiunktem na wydziale urologii i chirurgii w Szkole Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Teksasu w Austin.

Mimo to analiza nie dowodzi bezpośredniego związku przyczynowo-skutkowego między pielęgnacją łonową a infekcjami przenoszonymi drogą płciową, a jedynie została stworzona po to, aby wykazać zgodność między tymi czynnikami.

Strzyżenie i pielęgnacja włosów łonowych staje się coraz bardziej popularna na całym świecie wśród mężczyzn i kobiet, ponieważ zmieniło się społeczne postrzeganie roli włosów anatomicznych w czystości i atrakcyjności, powiedział Osterberg.

Aby sprawdzić, czy to uwodzenie może mieć jakikolwiek związek z infekcjami przenoszonymi drogą płciową, Osterberg i jego współpracownicy przeprowadzili ankietę wśród 7580 osób z USA.